| FARCRY.CZ | FCCZ.FARCRY.CZ | FARCRY2.CZ | MARS.FARCRY.CZ

!! Vítáme vás na novém webu o akční hře FARCRY 2 !! Tento web právě prohlíží

:: K webu
:: FARCRY2FANS.COM
:: INFORMACE
:: GALERIE
:: KE STAŽENÍ
:: WEBY
:: ČLÁNKY ::


Gaetan Richard interview 30.9.2008

- Far Cry 2 multiplayer Otázky&Odpovědi -Harry Neary, redaktor webu X-box Boomtown měl příležitost hrát multiplayer Far Cry 2 a poté hovořit s producentem multiplayeru pro tuto hru, s panem Gaetanem Richardem.

Přinášíme Vám exklusivně celý překlad.Dnes ráno jsme si zkusili, jak lítají kulky v souboji mezi nepřáteli v multiplayeru Far Cry 2, jehož producentem je Gaetan Richard, s nímž jsme poté měli možnost pohovořit. Hráli jsme tento perfektní multiplayer ve všech modech asi tři hodiny a to na Xboxu 360. A také tato zkušenost nám potvrdila, že porce hry pro online hru je stejně dobrá jako singleplayer, který jsme si mohli před několika měsíci vyzkoušet při výstavě v Paříži. Po této krvavé akci proti ostatním pozvaným novinářům, kteří se mohli této akce zúčastnit jsem se mohl posadit s Gaetanem Richardem, abychom si o mé čerstvé zkušenosti z multiplayeru popovídali.

Ústupky?


Harry Neary: To, co mě opravdu překvapilo bylo to, že mezi tím co jsem viděl v multiplayeru a singleplayeru není v žádném ohledu rozdíl nebo omezení. Dají se zde tedy vůbec najít nějaké kompromisy nebo ústupky??

Gaetan Richard Jediným kompromisem, který jsme udělali bylo to, že jsme udělali vše proto, aby zde bylo dostatek akce. Udělali jsme tedy malé mapy. Singleplayer je opravdu obrovský a my jsem opravdu nechtěli jít cestou tak velkých map, že tam ani nemůžete najít protivníka. Takže pro multiplayer jsme udělali menší mapy. Ale krom tohoto je všechno jako dynamické počasí, dynamický oheň, 24 hodinový cyklus dne a noci, všechny zbraně, technologie a grafický engine stejný jako pro sinleplayer. Po technické stránce jsme neudělali jediný ústupek.

Vyvážení zbraní.


Harry Neary: Je v multiplayeru nějaký rozdíl ve zbraních v porovnání s singleplayerem?

Gaetan Richard: Trochu jsme je poupravili, takže se v některých ohledech chovají trochu odlišně, to znamená že se například dají rychleji nabít a nezasekávají se tak často. V singleplayeru máte čas na to, aby jste se přiblížili k nějaké lokalitě, kterou si můžete prohlédnout a udělat si nějaký plán. V multiplayeru tahle strategie není. Tempo je mnohem rychlejší, takže jsme si chtěli být jisti, že bude hráči fungovat všechno dostatečně rychle.

Poprava!


Harry Neary: Jedna věc je jasná, všichni novináři, se kterými jsem dnes ráno hrál se docela bavili, když byli zraněni nebo zabiti. Když je hráč jenom postřelen a může být znovu oživen spoluhráčem z týmu – nebo taky doražen na zemi. Copak všechna ta zabití fungují takto?

Gaetan Richard: Jsou tady v podstatě dvě úrovně života. V té první je hráč postřelen a nemůže se hýbat. Má dvacet sekund než zemře. V průběhu tohoto času může být zachráněn spoluhráčem z týmu ale můžete to také ukončit sám, pokud chce jít hned do respawnu.
Pochopitelně, pokud jste kapitán týmu (v modu Uprising), nebo nesete diamanty (v modu CTF), je možnost být spoluhráčem z týmu zachráněn velmi důležitou součástí strategie. Ale pokud někdo přijde a dorazí vás, tak musíte samozřejmě jít do respawnu. Něco podobného je vlastně singleplayeru, kdy vás může oživit váš kamarád. Chtěli jsme něco takového zachovat i pro multiplayer. A já si myslím, že to do multiplayeru přináší opravdu zajímavý strategický element. Ovšem pokud jste zasažen střelou do hlavy nebo výbušninou, pak jste samozřejmě okamžitě zabit bez šance na takovéto oživení a musíte jít opět do respawnu.Oživování (Respawning).


Harry Neary: Všiml jsem si, že respawn může trvat od dvou do dvaceti sekund. Jaký je k tomu důvod?

Gaetan Richard: Rozhodli jsme se respawnovat hráče raději ve vlnách než jednotlivě. Když jste zabit, můžete se trefit do začátku vlny respawnu a pak to bude trvat 19 sekund než bude další vlna. Nebo jste zabit sekundu před vlnou a pak budete respawnovat okamžitě.

Harry Neary: Takže obživnete po boku svých spoluhráčů?

Gaetan Richard: Přesně tak. Rozhodli jsem pro tuto strategii poměrně pozdě. Měli jsme pocit, že tempo hry bylo příliš rychlé na to, aby se dalo nejak využít taktiky. Takže jsme mnohokrát zkoušeli, co by bylo optimální, 15 sekund, 30 sekund pak i jednu a tak. A zjistili jsme že 20 sekund je opravdu nejlépe vyvážené. Takže výsledkem, je, že máte vždy poměrně velkou šanci obživnout vedle svých týmových spoluhráčů. Pro hru založenou na týmu je to velmi důležité. Takže takto spolu můžete hned takticky spolupracovat.

Vývoj Multiplayeru pro Far Cry 2.


To, co mě dnes ráno při hraní multiplayeru také vyvstalo na mysl bylo, že mnoho her se skvělým sinleplayerem má multiplayer, který je neporovnatelně horší a který prakticky nikdo nehraje. Vypadá to, že toto nebude případ Far Cry 2. Multiplayer je velmi dobře udělaný.

Harry Neary: Byl multiplayeru součástí vývoje hry už od počátku ?

Gaetan Richard: Asi bude překvapením, že nebyl. Vývoj hry začal už zhruba před třemi a půl lety a na multiplayeru jsme začali pracovat asi před rokem. Ale už od začátku byla jasně vytýčená strategie připravit pro hru velmi dobrý editor map. Je ale jasné, že pokud máte špatný multiplayer, tak vám je skvělý editor na nic, protože ho nikdo nebude používat. Takže poslední rok jsme se na multiplayer opravdu velmi soustředili. Do našeho týmu přišel nový vedoucí vývoje se zkušenostmi z Halo 1 a 2, a udělal všechno proto, aby všechny mechanismy fungovali správně a hráči si hru v multiplayeru užívali i na tisících mapách od jednotlivých uživatelů.Editor map.


Harry Neary: Ty mapy které jsme dnes hráli byli vytvořeny v editoru, který budou mít vlastníci hry k dispozici?

Gaetan Richard: Ne, ty byly vytvořeny v našem vlastním editoru. Ale to co umí ten náš a ten co hráči dostanou je velmi podobné. Je tam jen jedna dvě věci, které v němu nemůžete udělat, ale jinak je to prakticky stejné, takže můžete dělat téměř vše, jako modelování terénu, umísťování objektů atd. Všechno, co je multiplayerovou mapu důležité, máte v editoru k dispozici. A my si myslíme, že je opravdu skvělý. Dokonce jsme přesvědčeni o tom, že žádný takový editor, který by se tomu našemu blížil na konzolích ani na počítačích není.

Sdílení map


Harry Neary: Jak vlastně funguje sdílení a stahování map pro online hru v praxi?

Gaetan Richard: Máme dvě strategie. Když vytvoříte mapu, můžete ji odeslat na server Ubisoftu a pak si ji mohou hráči stáhnout a použít ji pro vytvoření hry. Nebo můžete na Vaší mapě vytvořit hru sami a když se hráči připojí, mapa se jim automaticky stáhne. Pokud jste ale zároveň tuto mapu již také odeslal na server Ubisoftu a ten je třeba příliš zaneprázdněn, pak se mapa stáhne přímo od Vás. Máme automatickou detekci nejlepšího připojení a ta hledá to nejrychlejší, odkud pak mapu stáhne.Součásti ke stažení (DLC).


Harry Neary: Při tomto důrazu na tvorbu uživatelských map se nabízí otázka, jestli jste upustili od zprostředkování stažitelných součástí pro Far Cry 2, jako nové mapy apod?

Gaetan Richard: To ještě nebylo rozhodnuto. Ale určitě to změnilo naši strategii co se týče stažitelných součástí. Samozřejmě, že zápasy, jež budou započítávány do hodnocení (rankingu), budou pouze ty, které se odehrají na 14 mapách, jež jsou součástí hry, tedy nikoliv na uživateli vytvořených mapách. Takže hráč, který bude chtít pokročit v budování svého profilu a postavení na žebříčku bude muset hrát na našich mapách.

Harry Neary: Takže je tedy možné, že vydáte nové mapy pro hodnocené zápasy?

Gaetan Richard: Přesně tak. Ano.

Harry Neary: Můžeme očekávat, že krom oficiálně oznámených multiplayerových modů přibudou ještě nejaké další?

Gaetan Richard: Ne. Díky tomu, co všechno je hráčům v editoru map umožněno, chceme ponechat mody pro multiplayer pokud možno jednoduché. Takže hráči se budou držet těch čtyřech modů, které jsou součástí hry. To pro uživatele editoru udržuje věci snazší. Například udělat mapu pro týmovou hru v modu Uprising - kde je obsažen element kapitána týmu, který jediný může dobýt kontrolní body na mapě , je poměrně jednoduché, přestože hra je pochopitelně více obsáhlá, než jednoduchý deathmatch. Víme, že to jsou obvyklé typy herních modů, ale fungují velmi dobře, jsou zábavné a dobře vyvážené a my doufáme, že si je hráči opravdu užijí.

Harry Neary: Gaetane díky za tvůj čas.

Gaetan Richard: Nemáte zač.Xbox BoomTown: Brzy zveřejníme naše dojmy ze hry v multiplayeru
a to zřejmě na konci tohoto týdne.


Diskuse k tomuto rozhovoru na fóru FarCry2.cz


Překlad: Pac!ent ® 2.10.2008

» Zpět na výběr rozhovorů

TOPlist
Autorská práva vykonává majitel webových stránek. Publikování, přetištění či šíření obsahu nebo jeho částí jakýmkoliv způsobem v českém či jiném jazyce bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno. Porušení tohoto ustanovení bude mít za následek vymáhání náhrady škody soudní cestou. 2007-2008; farcry2.cz ©